Posts tagged Twitter

Jak na firemní prezentaci v sociálních sítích – Twitter

prvním článku jsem mluvil o tom, co to sociální sítě jsou, proč by se firma měla o propagaci na sociálních sítích vůbec zajímat a jaký mají komerční potenciál. Ve druhém článku jsem nabídl obecná pravidla, která platí na všech sociálních sítích. K obecným principům teď připojím pár tipů pro Twitter.

Komunikace na Twitteru je celkem specifická. A to nejen kvůli svým 140 znakům. Firmy často používají tuhle sociální síť polovičatě – směrem ven. Občas sice posbírají nějaké reakce, ale zpravidla neplní klasickou funkci toho, že by firemní Twitter účet sledoval ostatní.

(Pokračování textu…)

Jak na firemní prezentaci v sociálních sítích – obecná doporučení

minulém článku jsem mluvil o tom, co to sociální sítě jsou, proč by se firma měla o propagaci na sociálních sítích vůbec zajímat a jaký mají komerční potenciál. Pokud jste se rozhodli, že svojí firmu, produkt či službu chcete propagovat na sociálních sítích, mohu nabídnout pár rad do začátku.

Pro Twitter i Facebook platí v zásadě stejná pravidla. A právě o těch se dnes zmíním. Máme tedy obecné věci a postupy, které lze použít bez ohledu na to, jakou sociální síť používáte.

K oběma nejpoužívanějším sítím se poté podrobněji rozepíši a zaměřím na jejich specifika.

(Pokračování textu…)

Jak na firemní prezentaci v sociálních sítích – úvod

Sociální sítě. O tom se dneska mluví a všichni tam chtějí být. To vypadá na zajímavou příležitost pro firmy, jak se mohou dostat blíže ke svým zákazníkům.

A přesně o tom by měl být dnešní článek: jak využít sociální sítě k vlastní propagaci firmy, značky či výrobku. Rád bych zmínil základní principy fungování, doporučení čemu se věnovat a čemu se naopak raději vyhnout. Řeč přijde zejména na Facebook a Twitter.

I když firemní přístup je značně odlišný od toho „uživatelského“, věřím, že i někdo z běžných uživatelů zde najde pár inspirujících nápadů či námětů.

(Pokračování textu…)

Jak jsem si založil účet na Twitteru

Tak jsem měl dnes takové „sociální“ odpoledne (sociální = rozuměj sociální sítě) a konečně jsem se také dostal k tomu, abych si založil účet na Twitteru. Můj profil najdete na Twitter.com/JiriKolda – přidejte se!

A také jsem si změnil motto na blogu: Když je nemůžeš přemoct, tak se k nim přidej…

Go to Top