Posts tagged Plzeň

Jak hrajeme tipovací hru

Je fajn, když si člověk umí zpříjemnit „obyčejný den“: A tak s kolegou téměř denně hrajeme takovou tipovací hru…

V Plzni máme hotel Courtyard by Marriott (mapa) a přímo před hotelem je velká cedule (nebo jak to mám pojmenovat), která informuje o ceně pokoje. Tady se musím přiznat, že vlastně vůbec nechápu smysl celé téhle „cedule“. Pokud je něco takového u čerpacích stanic, tak to chápu: člověk projíždí okolo, vidí cenu benzínu a může se rozhodnout, zda-li natankuje tady nebo někde jinde. Nu, ale u hotelu?

A vtipem je, že se samozřejmě ona cena vůbec nemění, nebo alespoň za posledních cirka pět měsíců se nezměnila. Cena je stále 1.690 Kč.

A my tipujeme každý den, když projíždíme okolo, za kolik dneska ten pokoj asi bude…

Jak nám udělali z čáry zeď

Celá řada řidičů porušuje dopravní předpisy zejména v rychlosti a nerespektování plné čáry. Celkem běžně se tak setkáváme s tím, že lidé předjíždí na nepřehledném úseku, kde je na silnici navíc plná čára. Řidiči se často ohání větou, že „Čára není zeď„… A mají v podstatě pravdu, že?

V Plzni nám po rekonstrukci jedné hlavní třídy namalovali nově plnou čáru a pokud sjíždíte z kruhového objezdu a připojujete se na Karlovarskou směrem na Karlovy Vary (mapa) musíte jet nejdříve v přípojném pruhu (nesmíte jet přes plnou čáru) a později se přeřadit. Je to dobrý nápad, protože se tím zabrání případným nehodám, které vznikali v úseku se špatným přehledem.

Problém byl v tom, že nikdo plnou čáru jednoduše nerespektoval a všichni jezdili, jako kdyby tam nebyla… Radní se naštvali a podle přísloví nám tedy postavili namísto čáry onu zeď.
A hle – nyní všichni jezdí tak, jak mají…

(Pokračování textu…)

Go to Top