Je to sice už nějaký pátek, co vyšel revoluční pohybový ovladač Kinect od Microsoftu (v ČR vyšel 10. listopadu 2010), a co jsem uspořádal svojí první Kinect párty. Ta se konala hned o víkendu po vydání (v sobotu 13. listopadu 2010) a slavila obrovský úspěch.

A jak taková Kinect párty vypadala? Mé dojmy z Kinectu i průběhu celé párty přiblížím v tomto článku…

Co je to Kinect?

Microsoft několik let pracoval na vývoji zařízení, které by umožnilo hrát hry tak, že nepotřebujete žádný ovladač – ovladačem jste vy sami! Pod pracovním názvem „Project Natal“ začalo vznikat něco, co vzbuzovalo nemalý zájem u odborné i laické veřejnosti. A to právem. Představa, že pouhým pohybem svého těla mohu ovládat svého virtuálního hrdinu, byla skutečně lákavá!

Sousto, které si Microsoft vzal na svá bedra bylo velké – nyní ale už víme, že se s tím popral na jedničku! Přesně jak napsal Radek Hulán: sportovně-herní revoluce od Microsoftu funguje výborně.

Kinect párty u Rejnoka

Sám jsem byl Kinectem velmi nadšen a dlouho jsem o něm básnil všem ve svém okolí. V okamžiku, kdy Microsoft oznámil datum vydání Kinectu v ČR bylo jasno: uspořádám Kinect párty a hned, jak to půjde. Vyšlo to na víkend 13. listopadu, tři dny po vydání Kinectu.

Kinect párty jsem uspořádal především proto, že jsem se chtěl s přáteli podělit
o skvělý – a netradiční – herní zážitek. A povedlo se na výbornou :)

Termín byl tedy jasný a místo jsme vybrali tak „na půl cesty“ pro Plzeňáky i Pardubáky/Pardubičáky – v Pečkách, restaurace u Rejnoka.

Vzhledem k tomu, že bylo pozváno cirka dvacet lidí, udělali jsme s klukama raději generálku druhý den po té, co jsem si Kinect přinesl domů. Vše fungovalo dobře a slibovalo zdařilou akci…

A jak to dopadlo?

Jedním slovem bych to shrnul jako „Absolutně skvělá párty„.

 • Všem zúčastněným se Kinect evidentně líbil. Hodně líbil.
 • Lidé se bavili – a to jak na „hlavní stage s Kinectem“, tak i u dalších dvou konzolí s „normálními“ hrami
 • Za celou dobu (cca od 11 do 23 hod) nebyl žádný technický problém. Microsoft se se svojí novinkou opravdu vytáhl – vše šlapalo na výtečnou. A to jsem popravdě u takového zařízení nečekal. Navíc, Kinect jsme nijak nešetřili – lidé zkoušeli cokoliv je napadlo, spousta lidí se před ním stále mihotalo, apod.
  Pozn.: abych byl skutečně objektivní: nastal malý problém se „slečnou v černém“, kterou Kinect jako jedinou prostě odmítal poslouchat.
 • Všichni s Kinectem uměli ihned zacházet, nemuseli se nic učit. Jen jsem řekl dvě věty (ty už jsem uměl na zpaměť) a vše bylo jasné. Další už to prostě okoukali. Velice intuitivní ovládání pro všechny – jasné, pochopitelné a přirozené.
 • Kinect párty se zúčastnil i zástupce od Microsoftu (Honza Biroš), který nám v úvodu dal krátkou přednášku o možnostech Kinectu i jeho vývoji. Přinesl promo materiály, bonusy a hlavně: ceny do naší soutěže.
 • Aby měla celá Kinect párty trochu smysl, uspořádal se turnaj v různých disciplínách. Výherci byli odměněni dárečky od Microsoftu v podobě Halo Reach triček či potítek Xbox 360.
  Jak to dopadlo, neb výsledková listina na Google Docs.
 • Cizí lidé, sedící vedle, sami přišli a okukovali. Někdo přišel dokonce z hospody ze spoda (my měli salonek v patře) Kinect odzkoušet. Zaujalo je to natolik, že za chvilku přivedli pánové i své ženy.
 • Velkým úspěchem byl Kuba – původně ani nechtěl na akci jít (účastnil se spíše kvůli lidem, než kvůli Xboxům, hrám či Kinectu). O to větší radost jsem měl, když odcházel spokojený (ba nadšený) z herního odpoledne.
  BTW: Kuba měl pořád nějaký ovladač v ruce :)
 • Bylo fajn, že si spousta lidí, kteří se normálně řadí mezi nehráče, odzkoušelo spoustu her. A to nejen na Kinectu: kluci stříleli v Mafii (Mafia II), holky pěstovaly na zahrádce (Plants vs. Zombies) nebo honily rybky (Feeding Frenzy 2). Všichni si hráli :)
 • Po akci si pár lidí Kinect koupilo :) To rozhodně potěší. Ještě by to chtělo provizi od Microsoftu…
 • Celkově hodnotím akci jako velmi zdařilou a to po všech stránkách: osazenstvo, místo, jídlo, zábava, technické zázemí, …

Tahle akce opravdu povedla a není tak divu, že se uskutečnilo hned několik dalších Kinect párty

Speciální Poděkování

Rád bych v závěru poděkoval těm, bez kterých by akce nedopadla tak, jak dopadla:

 • Honzovi Birošovi za „technický dohled“, jeho účast, přednášku i dárečky do soutěže
 • Kaštanovi a Lávimu za propůjčení jejich konzolí a obecně za technickou pomoc realizace
 • a skvělé partě za atmosféru :)

Prej „sedět v hospodě“… A člověk je pěkně utahanej!

Video a pár fotografií

Už jsem toho napsal dost, takže malá ochutnávka z Kinect párty u Rejnoka:

Pohled do salónku

Všichni naslouchají

Ceny pro vítěze

V akci

Sjezd divoké vody

Jiří v plném nasazení

Překážkový běh

Pánové si to rozdali v boxu

Ruce nad hlavu!

Na startu

Takhle se to musí...

Malé vítězství

Technický detail

Stylová Xbox potítka

Lávi u Forzy 3

Druhé stanoviště

Kuba měl ovladač často

V zápalu boje

Plné ruce práce

Pohodička

Marci u Xboxu

Holky se bavili...

Pánové se bavili...

Kuba slavil narozeniny

Výsledková listina

Výherci soutěže

Výherci soutěže II